Přečtěte si náš

Blog

Zajímavé články i praktické rady týkající se těhotenství, zdraví i péče o nejmenší.
08. 04. 2019

Nanny slaví úspěch až v Japonsku

Monitor dechu Nanny hlídá miminka už v 21 zemích po celém světě. Spokojeni jsou s ním i v dalekém Japonsku. Jak se Nanny do země vycházejícího slunce dostala? A v čem se liší japonská péče o děti od té české?

Díky jedinečným vlastnostem na zahraniční trhy

Pro 150 japonských porodnic vyrábí monitory Nanny společnost Jablotron už více než 8 let. Jako jedna z mála českých firem tak dodává do Japonska zdravotnické prostředky. Tamní trh je technologicky velmi vyspělý, a proto není zrovna snadné na něm uspět. Nanny se to díky mimořádné spolehlivosti, jednoduchému ovládání, nenáročné údržbě i mezinárodní certifikaci podařilo. Nanny totiž úspěšně obstála v nezávislých klinických zkouškách a je mj. držitelem certifikátu ISO13485:2012, vydaném pro vývoj, výrobu a prodej aktivních neimplantabilních zdravotnických prostředků.

Japonská porodnická péče

Mezi nemocnice, které už výhody monitoru dechu Nanny stihly ocenit, patří i Oota Ladies Clinic. „Každý pokoj je u nás komfortně vybaven tak, aby zde maminka mohla provádět veškeré činnosti – spát, jíst, koupat se. I pro tatínka máme připravenou pohodlnou pohovku. U postele má maminka připraven tablet, kde se může dozvědět vše o péči o svoje miminko a zároveň, jak ovládat a používat jednotlivé přístroje a pomůcky v pokoji. Máme zde i monitory dechu Nanny, které používáme pro pocit bezpečí maminky a jako varování před možností Syndromu náhlého úmrtí kojence,“ říká Dr. Atsuyuki Oota, přednosta Oota Ladies Clinic.

Strašák SIDS

Doktor Oota se nedávno ve své praxi osobně setkal s několika případy syndromu náhlého úmrtí dítěte (SIDS). V jednom případě maminka nechala miminko doma samotné, když šla vyzvednout staršího sourozence k autobusu, ve druhém případě miminko zemřelo ve společné posteli s rodiči. „Spaní matek s dětmi v jedné posteli je v Japonsku velmi obvyklé, nicméně mladé rodiny sledují nové trendy a stále častěji zařizují miminku vlastní postýlku, což je pro dítě nejbezpečnější,“ dodává Dr. Oota. Podmínkou pro použití Nanny je právě samostatná postýlka, proto se v Japonsku Nanny zatím prodává hlavně do porodnic. Podložky monitoru dechu z Jablotronu se v Japonsku distribuují pod označením BB Alarm a prodává je japonský partner TH Pharma.

#
30. 11. 2021 Péče o nejmenší
Spánková koučka radí jak na ukládání miminka do postýlky
Číst více

Slovník pojmů

Půjčení monitoru dechu

Maminky často váhají, zda pořídit nový monitor dechu, půjčit si použitý, nebo ponechat starší po kamarádce či prvním miminku. Nechtějí utratit mnoho peněz, přitom však potřebují mít jistotu, že bude jejich miminko v naprostém bezpečí.

Více

Lékařka radí

Více

Kurzy první pomoci

Více
Zpět na blog